Yüzey Temizleme, Parlatma, Koruma, Kaynak Kimyasalları ve Teknolojileri
 
   
   
urunmenu.jpg
  Sektörel Yeni Ürünler
  Kullanım Yerine Göre Ürünler
  VOC Free Ürünler
  NSF Belgeli Ürünler
  Markalara Göre Ürünler
 
Paslanmaz Çelik Kaynak ve   Yüzey Temizleme Kimyasalları
 
     
                                           
Pelox RP

Üstteki resimde insan saçı –üstte - ile pasif tabaka –altta -kalınlıkları karşılaştırılmıştır.

Pasivasyon Çözeltisi
 

Paslanmaz çeliklerin yüzeyi, korozyona karşı, mikroskobik incelikte koruyucu bir tabaka ile kaplıdır. Bu tabakaya pasif tabaka denir. Pasif tabaka, homojen, geçirimsiz ve koruyucudur. Pasif tabaka, pickling kimyasalları ( Pelox TS-K, Pelox SP-K , Polinox T 100 ) ile temizlenmiş ve metalik parlaklığa ulaşmış yüzeylerde oluşur. Yüzeydeki en küçük bir kirlilik, bu tabakanın oluşumunu engeller. Pickling işleminden sonra Pelox RP Pasivasyon çözeltisi, bu tabakanın oluşumunu çok kısa bir sürede gerçekleştirir.

Reaksiyon Süresi : ~30 dakika

Tüketim: 6 –10 m²/kg

Uygulama : Pelox RP, fırça, daldırma veya spreyleme ile yüzeye uygulanır. Uygulanacak yüzey, önceden Pelox FR-D veya Pelox SPK 3000 ile temizlenmiş ve metalik parlaklığa ulaşmış olmalıdır. Reaksiyon sonunda yüzey, temiz ve basınçlı su ile yıkanır.

Dikkat: Uygularken gözlük, eldiven, önlük vb. malzeme kullanın. Cilt ile temasta bol su ile yıkanmalıdır.

Paslanmaz Çeliklerin yüzeyi, karıncalanmaya ve paslanmaya karşı koruyucu pasif bir tabaka ile kaplıdır. Isıl ve mekanik işlemler bu tabakayı bozar. Paslanmaya dirençli bu pasif tabaka, yeniden, çok kısa bir sürede oluşturulmalıdır. Bunun için kaynak lekeleri ve diğer yüzey kirlilikleri, kimyasal yöntemlerle yüzeyden tamamen uzaklaştırılmalıdır. Ancak bundan sonra bu pasif tabaka yeniden oluşur. Pelox ürünleri, bu tabakanın oluşumunu garanti eder.
 

Pasif Tabakanın  Önemi