Yüzey Temizleme, Parlatma, Koruma, Kaynak Kimyasalları ve Teknolojileri
 
   
   
urunmenu.jpg
  Sektörel Yeni Ürünler
  Kullanım Yerine Göre Ürünler
  VOC Free Ürünler
  NSF Belgeli Ürünler
  Markalara Göre Ürünler
 
Paslanmaz Çelik Kaynak ve   Yüzey Temizleme Kimyasalları
 
     

 

 
Polinox T 100 Pickling Bath
 
Kaynak ve Yüzey Temizleme Sıvısı
   
 

Polinox T 100 , Paslanmaz malzemenin üzerindeki her türlü oksidasyonu, karıncalanmaları, ağır pas ve kaynak lekelerini temizler ve yüzeyi pasive eder. CNF ile özel olarak kuvvetlendirilerek ana metal kaybı en az seviyede tutulmuştur. Yüzeyi bozmaz ve sarartmaz. Yüzeye, gümüş rengi, kalıcı, homojen bir renk verir. Yüzeyi pasifleştirerek ileride oluşabilecek paslanma ve karıncalanmaları önler.

Reaksiyon Süresi : AISI 304, 304L vb : 30 - 60 dakika
                                AISI 316, 321 ve vb: 60 - 90 dakika

Tüketim : 10-15 m²/kg

Uygulama : Polinox T 100 , akıcı bir sıvı olduğundan yüzeye sürülmez. Malzeme üzerindeki ağır yağ, uygun bir kimyasalla temizlenir. Aside dayanıklı plastik bir kap içine konan parçaların üzerine Polinox konur. Kirlilik, malzeme cinsi ve ortam sıcaklığına bağlı olarak su ile 1:1 oranında seyreltilebilir. Banyonun karıştırılması ve uygulamanın iyi havalandırılmış yerlerde yapılması tavsiye edilir. Banyodan çıkarılan parçalar, basınçlı temiz su ile yıkanır.

Dikkat: Kullanım esnasında gözlük, lastik eldiven, önlük giyilmeli, gerekirse uygun bir maske takılmalıdır. Ortam iyi havalandırılmalıdır. Cilt ile temasta bol su ile yıkanmalıdır.

     
 
Paslanmaz Çeliklerin yüzeyi, karıncalanmaya ve paslanmaya karşı koruyucu pasif bir tabaka ile kaplıdır. Isıl ve mekanik işlemler bu tabakayı bozar. Paslanmaya dirençli bu pasif tabaka, yeniden, çok kısa bir sürede oluşturulmalıdır. Bunun için kaynak lekeleri ve diğer yüzey kirlilikleri, kimyasal yöntemlerle yüzeyden tamamen uzaklaştırılmalıdır. Ancak bundan sonra bu pasif tabaka yeniden oluşur. Pelox ürünleri, bu tabakanın oluşumunu garanti eder.