Yüzey Temizleme, Parlatma, Koruma, Kaynak Kimyasalları ve Teknolojileri
 
   
   
urunmenu.jpg
  Sektörel Yeni Ürünler
  Kullanım Yerine Göre Ürünler
  VOC Free Ürünler
  NSF Belgeli Ürünler
  Markalara Göre Ürünler
 
Paslanmaz Çelik Kaynak ve   Yüzey Temizleme Kimyasalları
 
     

 

 
Pelox SPK -3000 Pickling Spray

 

Kaynak ve Yüzey Temizleme Sprey
 
Paslanmaz çelik yüzeyindeki kaynak, ısıl işlem lekelerini, oksitlenmeleri, karıncalanmaları, hafif kir ve yağları tek bir şlemde temizler ve yüzeyi pasivasyona hazırlar. Soğuk çekim AISI 304 -316- 321 ve türevleri için uygundur.

Avantajları :
Min zehirli gaz emisyonu ve nitrit ürünleri,
Homojen ve parlak bir yüzey.

Reaksiyon Süresi : 45 –90 dakika ( 20°C de )
Tüketim : 4 - 6 m²/kg

Uygulama : Yüzeydeki yoğun kir ve yağları Pelox FRD ile temizleyin. Bidon muhteviyatını, homojen oluncaya kadar karıştırın. Karışımı, yüzeye el spreyi ( Pelox PD-Z ) veya basınçlı hava pompası ( Pelox P-SA ) ile spreyleyin. Reaksiyon süresi sonunda ( yüzey yeşil bir renk alır. 100 –150 Bar basınçlı temiz su ile yıkayın. Kendi halinde kurumaya bırakın. El sürmeyin.

Dikkat: Güneş ışığı altında uygulamayın. Çok sıcak yüzeye ( +25°C ) uygulamayın. Uygularken gözlük, eldiven, önlük vb. malzeme kullanın. Cilt ile temasta bol su ile yıkayın. İdeal uygulama ortam sıcaklığı 15-20°C . Soğukta süreyi uzatın.
 
Paslanmaz Çeliklerin yüzeyi, karıncalanmaya ve paslanmaya karşı koruyucu pasif bir tabaka ile kaplıdır. Isıl ve mekanik işlemler bu tabakayı bozar. Paslanmaya dirençli bu pasif tabaka, yeniden , çok kısa bir sürede oluşturulmalıdır. Bunun için kaynak lekeleri ve diğer yüzey kirlilikleri, kimyasal yöntemlerle yüzeyden tamamen uzaklaştırılmalıdır. Ancak bundan sonra bu pasif tabaka yeniden oluşur. Pelox ürünleri, bu tabakanın oluşumunu garanti eder.